Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 12 lutego 2024 r. po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Tomasz Kot, Prezes naszego Stowarzyszenia oraz Prezes Fundacji Na Rzecz Życia Bez Depresji i Uzależnień "Vitriol".

Tomek od wielu lat aktywnie działał na rzecz osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Planował, organizował i realizował programy w zakresie m.in. budowy psychiatrii środowiskowej oraz profilaktyki zdrowia psychicznego. Był członkiem Rady do Spraw Zdrowia Psychicznego przy Ministerstwie Zdrowia. Jest autorem książki i tomiku poezji, w których nawiązywał do osobistych doświadczeń. Jego własna droga powrotu z - jak sam to określał - "marginesu życia", dawała mu moc do niesienia wsparcia i pomocy innym.

Będzie nam Ciebie brakowało, Tomku.

Pożegnanie Tomka odbędzie się w dniu 20 lutego 2024 o godz. 13:45 na Cmentarzu Bródnowskim / KW. 4h-3-5, ul. św. Wincentego 83, Warszawa.

Pogrążeni w smutku Przyjaciele i Współpracownicy.