20 maja 2024 w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski odbyło się IV Forum Deinstytucjonalizacji poświęcone zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, w którym na zaproszenie Kancelarii uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Integracji. Forum, odbyło się w Belwederze z inicjatywy prezydenckiej Rady do Spraw Społecznych i zaowocowało debatą ekspercką na temat procesów deinstytucjonalizacji w różnych dziedzinach polityki społecznej.


Celem spotkania było między innymi: 
- wysłuchanie doświadczeń w organizowaniu i sieciowaniu wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego;
- określenie wyzwań i kierunków zmian na rzecz zwiększenia dostępności usług w różnych systemach i obszarach działań pomocowych;
- przyjrzenie się możliwości zaangażowania szkół na rzecz diagnozy, prewencji i wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

Informujemy, że prowadzimy nabór do mieszkania chronionego treningowego. Na ten moment pozostały 2 wolne miejsca. 
 
Jeżeli jesteś osobą: 
 • zdrowiejącą po kryzysie psychicznym;
 • mieszkającą w Warszawie;
 • w wieku 18-45 lat;
 • chcącą podjąć kroki w kierunku usamodzielniania się.
zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu - Magdaleną Dziadurą - 502 611 654
 
Więcej informacji na temat działania znajduje się pod linkiem: https://stowarzyszenie-integracja.pl/nasze-dzialania/mieszkalnictwo-chronione#mieszkanie-chronione-realizacja-w-ramach-projektu-prowadzenie-mieszkania-chronionego-treningowego-dla-osob-chorujacych-psychicznie-finansowanego-przez-urzad-miasta-stolecznego-warszawy-biuro-pomocy-i-projektow-spolecznych
 

W maju rusza cykl spotkań rozwojowych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Jeśli interesuje Cię temat poszanowania różnorodności, asertywności i radzenia sobie z hejtem, zapisz się już dziś!

🔵 Dla kogo?

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające lub kształcące się na terenie dzielnicy Mokotów.

🔵 Gdzie?

Punkt Zagospodarowania Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Gagarina 27

🔵 Kiedy?

- 7 maja godz. 14.30-17.30 - "Warsztat o hejcie"

Jak rozpoznawać różne formy hejtu i przemocy? Jak również rozwijać umiejętności radzenia sobie i reagowania w przypadku zaistnienia takich sytuacji? Warsztat ma na celu poszerzenie świadomości na temat przemocowych zachowań. Zastanowimy się, jak wspólnie zbudować bardziej przyjazne i wspierające środowisko szkolne.

- 14 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat o granicach i asertywności"

Jak rozwijać umiejętność asertywnego komunikowania się? Warsztat ma na celu pomoc w rozumieniu i wyznaczaniu zdrowych granic w relacjach międzyludzkich. Skupimy się na wyrażaniu swoich potrzeb, opinii i uczuć w sposób bezpieczny dla siebie i z szacunkiem dla innych

- 21 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat filmowy o różnorodności"

W trakcie warsztatu obejrzymy film, po którym porozmawiamy na temat akceptacji, szacunku i zrozumienia dla różnorodności w społeczeństwie. Celem spotkania będzie budowanie bardziej inkluzywnego i wspierającego środowiska, w którym każda osoba czuje się akceptowana i doceniana, bez względu na swoją tożsamość czy stan zdrowia. Porozmawiamy o wymiarach różnorodności, takich jak płeć, tożsamość, narodowość.

Informujemy, że wznowiliśmy zapisy na konsultacje indywidualne i rodzinne w ramach projektu "Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!", którego odbiorcami są dzieci i młodzież w wieku 6 – 19 lat mieszkający lub uczący się na terenie dzielnicy Mokotów, a także ich rodzice i opiekunowie prawni.

Zapraszamy po wsparcie w następujących obszarach:

 • trudności komunikacyjne z rówieśnikami lub w rodzinie,
 • doświadczenie przemocy (w tym hejt),
 • stres szkolny i jego konsekwencje,
 • trudności z asertywnością,
 • zagrożenie uzależnieniem,
 • potrzeba rozmowy lub pomocy w przygotowaniu rodzica do rozmowy z dzieckiem na tematy seksualne,
 • zagadnienia psychodietetyczne,
 • wszelkie niepokojące rodziców zachowania dziecka.

Rozpoczynamy rekrutację na Trening Komunikacji dla młodzieży w wieku 16 - 19 lat mieszkających lub kształcących się lna terenie dzielnicy Mokotów. 

Spotkania będą się odbywać co środę w okresie kwiecień - czerwiec 2024 r., w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Woronicza 44a.

Zajęcia są bezpłatne, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Działanie jest organizowane w ramach projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy rodziców na prelekcję pn. "Jak wspierać młodzież w przeżywaniu trudnych emocji i budowaniu własnej wartości", która odbędzie się w dn. 8 kwietnia, w godzinach 18.00 - 19.30 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Woronicza 44a.

Spotkanie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

Spotkanie jest dedykowane rodzicom dzieci i młodzieży uczestniczących w Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!. 

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
KRS 0000022856
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896

copyright © Stowarzyszenie Integracja 2020
Polityka prywatności Kontakt

 

 

 

Do góry