Rozpoczynamy rekrutację na Trening Komunikacji dla młodzieży w wieku 16 - 19 lat mieszkających lub kształcących się lna terenie dzielnicy Mokotów.

Spotkania będą się odbywać co środę w okresie kwiecień - czerwiec 2024 r., w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Woronicza 44a.

Zajęcia są bezpłatne, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Działanie jest organizowane w ramach projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy rodziców na prelekcję pn. "Jak wspierać młodzież w przeżywaniu trudnych emocji i budowaniu własnej wartości", która odbędzie się w dn. 8 kwietnia, w godzinach 18.00 - 19.30 w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Woronicza 44a.

Spotkanie jest bezpłatne, nie obowiązują zapisy.

Spotkanie jest dedykowane rodzicom dzieci i młodzieży uczestniczących w Treningu Umiejętności Społecznych realizowanych w ramach projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!.

Rozpoczynamy rekrutację na Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży w wieku 10 - 13 lat mieszkających, kształcących się lub uczęszczających do placówek wsparcia na terenie dzielnicy Mokotów.

Spotkania będą się odbywać co poniedziałek w okresie kwiecień - czerwiec 2024 r., w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Woronicza 44a.

Równolegle do pierwszych zajęć w dn. 08 kwietnia odbędzie się prelekcja dedykowana rodzicom (opiekunom) uczestników TUS pn. "Jak wspierać młodzież w przeżywaniu trudnych emocji i budowaniu własnej wartości". Szczegóły znajdują się TUTAJ

Zajęcia są bezpłatne, ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy.

Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 12 lutego 2024 r. po długiej i ciężkiej chorobie odszedł Tomasz Kot, Prezes naszego Stowarzyszenia oraz Prezes Fundacji Na Rzecz Życia Bez Depresji i Uzależnień "Vitriol".

Tomek od wielu lat aktywnie działał na rzecz osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Planował, organizował i realizował programy w zakresie m.in. budowy psychiatrii środowiskowej oraz profilaktyki zdrowia psychicznego. Był członkiem Rady do Spraw Zdrowia Psychicznego przy Ministerstwie Zdrowia. Jest autorem książki i tomiku poezji, w których nawiązywał do osobistych doświadczeń. Jego własna droga powrotu z - jak sam to określał - "marginesu życia", dawała mu moc do niesienia wsparcia i pomocy innym.

Będzie nam Ciebie brakowało, Tomku.

Pożegnanie Tomka odbędzie się w dniu 20 lutego 2024 o godz. 13:45 na Cmentarzu Bródnowskim / KW. 4h-3-5, ul. św. Wincentego 83, Warszawa.

Pogrążeni w smutku Przyjaciele i Współpracownicy.

Serdecznie zapraszamy rodziców nastolatków do wzięcia udziału w bezpłatnej grupie prowadzonej przez dwie psycholożki - mgr Aleksandrę Chrzustek i mgr Lucynę Dąbrowską. Jej celem jest wymiana doświadczeń i psychoedukacja.

Program grupy wsparciowo psychoedukacyjnej obejmuje 4 spotkania trwające po 3 godz. zegarowe każde.

Grupa ma charakter półotwarty, można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań. Prowadzimy dwie grupy o takim samym charakterze, w formularzu zgłoszeniowym jest możliwość wybrania udziału tylko jednej z nich.

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę z Gościniami - Małgorzatą Szumowską i Karoliną Witowską osoby dorosłe, które doświadczają lub doświadczyły kryzysu psychicznego własnego lub bliskich osób.

🍂Rozmowa będzie toczyć się wokół doświadczeń i przeżyć Gości. Będziemy próbowali zastanowić się, jak to jest doświadczać kryzysu i co pomaga w poradzeniu sobie z nim.
🍂Spróbujemy przyjrzeć się temu, co jest uniwersalne dla wszystkich, a co subiektywne w wychodzeniu z trudności.
🍂Na spotkaniu uczestnicy będą mogli porozmawiać z zaproszonym gościem, porównać doświadczenia oraz odnieść się do wypowiedzi innych osób. Specjalistki pomogą spojrzeć na kryzys psychiczny jako doświadczenie także rozwojowe, pomagające zmieniać się i nabywać nowych umiejętności.
🍂Zastanowimy się też nad tym, jak radzić sobie także po takim doświadczeniu, jak wykorzystać trudne przeżycia tak, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją.

"Integracja" Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi
nr konta: 93 2490 0005 0000 4500 4899 6896