Aktualności
W ramach programu profilaktycznego „Cienka linia II” przeprowadzono 20 godzin warsztatowych skierowanych do młodzieży szkoły podstawowej i ponadpodstawowej.
Zajęcia odbyły się w:
- XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Warszawie, gdzie zrealizowano warsztaty w 7 klasach trzecich (5 klas po 2 jednostki lekcyjne o tematyce profilaktyki uzależnień; 2 klasy 4 jedn. lekcyjne o tematyce przemocy rówieśniczej; warsztaty odbywały się w w dn. 12.12, 13.12, 16.12, 18.12);
- Szkoła Podstawowa Nr 69 w Warszawie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie w 1 klasie piątej (1 klasa po 2 jedn. lekcyjne w dn. 18.12).
Zajęcia prowadzone były przez dwóch specjalistów. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 235 uczniów: 22 uczniów klasy piątej w wieku 11 lat, 213 uczniów klas trzecich szkoły ponadpodstawowej w wieku 16-17 lat.
W okresie maj - grudzień 2024 r. realizowaliśmy projekt wspierający rodziców dzieci i młodzieży z obszaru województwa mazowieckiego. Zrealizowano: trzy grupy wsparcia i 7 prelekcji. W działaniach wzięło udział łącznie 66 osób. Działanie zostało sfinanowane ze środków Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
Wartość dotacji: 60 000,00 zł
Wykorzystanie: 59 994,22 zł
W dniu 21 stycznia 2025 r. odbyło się szóste spotkanie w ramach „Forum Deinstytucjonalizacji: uspołecznienie, upodmiotowienie, personalizacja” poświęcone było mieszkalnictwu wspomaganemu jako wsparciu usługowemu. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Rady ds. Społecznych Narodowej Rady Rozwoju.
- nowych form usługowego wsparcia mieszkaniowego,
- mieszkań wspomaganych a adresatów wsparcia,
- nowych rozwiązań legislacyjnych.
„Forum Deinstytucjonalizacji: uspołecznienie, upodmiotowienie, personalizacja” w dn. 20 maja 2024 r.
20 maja 2024 w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polski odbyło się IV Forum Deinstytucjonalizacji poświęcone zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży, w którym na zaproszenie Kancelarii uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Integracji. Forum, odbyło się w Belwederze z inicjatywy prezydenckiej Rady do Spraw Społecznych i zaowocowało debatą ekspercką na temat procesów deinstytucjonalizacji w różnych dziedzinach polityki społecznej.
Celem spotkania było między innymi:
- wysłuchanie doświadczeń w organizowaniu i sieciowaniu wsparcia dzieci i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego;
- określenie wyzwań i kierunków zmian na rzecz zwiększenia dostępności usług w różnych systemach i obszarach działań pomocowych;
- przyjrzenie się możliwości zaangażowania szkół na rzecz diagnozy, prewencji i wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.
- zdrowiejącą po kryzysie psychicznym;
- mieszkającą w Warszawie;
- w wieku 18-45 lat;
- chcącą podjąć kroki w kierunku usamodzielniania się.
[NIE JESTEŚ SAM_MOKOTÓW] Wiosenna grupa rozwojowa dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, maj 2024
W maju rusza cykl spotkań rozwojowych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Jeśli interesuje Cię temat poszanowania różnorodności, asertywności i radzenia sobie z hejtem, zapisz się już dziś!
Młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające lub kształcące się na terenie dzielnicy Mokotów.
Gdzie?
Kiedy?
- 7 maja godz. 14.30-17.30 - "Warsztat o hejcie"
Jak rozpoznawać różne formy hejtu i przemocy? Jak również rozwijać umiejętności radzenia sobie i reagowania w przypadku zaistnienia takich sytuacji? Warsztat ma na celu poszerzenie świadomości na temat przemocowych zachowań. Zastanowimy się, jak wspólnie zbudować bardziej przyjazne i wspierające środowisko szkolne.
- 14 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat o granicach i asertywności"
Jak rozwijać umiejętność asertywnego komunikowania się? Warsztat ma na celu pomoc w rozumieniu i wyznaczaniu zdrowych granic w relacjach międzyludzkich. Skupimy się na wyrażaniu swoich potrzeb, opinii i uczuć w sposób bezpieczny dla siebie i z szacunkiem dla innych
- 21 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat filmowy o różnorodności"
W trakcie warsztatu obejrzymy film, po którym porozmawiamy na temat akceptacji, szacunku i zrozumienia dla różnorodności w społeczeństwie. Celem spotkania będzie budowanie bardziej inkluzywnego i wspierającego środowiska, w którym każda osoba czuje się akceptowana i doceniana, bez względu na swoją tożsamość czy stan zdrowia. Porozmawiamy o wymiarach różnorodności, takich jak płeć, tożsamość, narodowość.
Strona 5 z 22