Zapraszamy rodziców do udziału w zajęciach psychoedukacyjno - warsztatowych, których tematem będzie strach, lęk i zaburzenia z nim związane u dzieci i młodzieży.

Spotykamy się 18 września (piątek), w godz. 17.30 - 19.30 w siedzibie naszego stowarzyszenia przy ul. Grottgera 25a w Warszawie. Obowiązują zapisy.

Podczas spotkania poruszymy następujące tematy:

- w jaki sposób odczuwamy lęk/strach,

- po co ludziom taka nieprzyjemna emocja, czyli o motywacyjno – informacyjnej roli lęku/strachu,

- źródła obaw/lęku występujące u zdrowo rozwijających się dzieci na różnych etapach rozwoju,

- kiedy uczucie strachu/lęku zaczyna być niepokojącym objawem

- przyczyny zaburzeń lękowych,

- zaburzenia lękowe – objawy, metody postępowania.

Zajęcia są bezpłatne.

TERMIN: 18 września (piątek) w godzinach 17.30 - 19.30.

MIEJSCE: "Integracja” Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi, ul. Grottgera 25a w Warszawie.

INFORMACJE I ZAPISY:
◽️ Szkolenie będzie miało charakter interaktywny, stąd obowiązują zapisy i limit miejsc (10 osób).
◽️ Osoby zgłaszające się prosimy o podanie: fragmentu tytułu szkolenia, imienia, nazwiska, numeru telefonu. Dane będą przechowywane przez czas wymagany zaleceniami GIS. Przed wejściem na zajęcia będzie konieczność wypełnienia ankiety dotyczącej stanu zdrowia.

O NAS: Od 5 lat prowadzimy programy profilaktyczne, których odbiorcami są rodzice, opiekunowie i nauczyciele nastolatków oraz dzieci wchodzących w okres dorastania.

?PROWADZĄCE: specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i rodzinami:
 ◽️ MARTYNA PAWŁOWSKA – psychoterapeuta z Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 9 w Warszawie,
 ◽️ IZABELA NOWOSAD – lekarz psychiatra.

Koordynator projektu:
INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi,
Grottgera 25a, 00-785 Warszawa
KRS: 000022856

Projekt jest realizowany w ramach programu Wsparcie kadry pedagogicznej i rodziców w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży w ramach konkursu Zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym ogłoszonym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnica Mokotów.