Aktualności
PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU PN. "Szkoła promocji zdrowia psychicznego dla pracowników mokotowskich placówek oświatowych"
W grudniu 2025 zakończyła się realizacja projektu „Szkoła promocji zdrowia psychicznego dla pracowników mokotowskich placówek oświatowych”.
Projektem objęto łącznie 15 pracowników mokotowskich placówek oświatowych oraz 18 uczniów biorących udział w oddziaływaniach warsztatowych.
Cel zadania, tj. ograniczenie negatywnego wpływu uzależnień i przemocy poprzez przeprowadzenie programów profilaktycznych w mokotowskich placówkach oświatowych, został osiągnięty.
Cele szczegółowe obejmujące wdrażanie standardów pomocy psychologiczno-pedagogicznej do codziennej praktyki edukacyjnej, zwiększanie skuteczności działań profilaktycznych, motywowanie kadry pedagogicznej do rozwoju kompetencji w zakresie zdrowia psychicznego dzieci, poszerzanie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz wsparcie w pracy z trudnymi przypadkami wychowawczymi i własnymi emocjami zostały zrealizowane.
W ramach projektu przeprowadzono łącznie 68 godzin działań merytorycznych, w tym 56 godzin superwizji dla kadry pedagogicznej oraz 12 godzin warsztatowych oddziaływań grupowych dla uczniów.
.png)
Wśród 15 uczestników superwizji:
-
100% potwierdziło lepsze rozumienie przyczyn trudnych zachowań uczniów, rodziców i opiekunów,
-
85% zadeklarowało zwiększenie liczby narzędzi i pomysłów do pracy w trudnych sytuacjach,
-
85% wskazało poprawę umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i własnymi emocjami,
-
100% uznało spotkania superwizyjne za przydatne i zadeklarowało chęć ponownego udziału lub polecenia ich innym pracownikom oświaty.
Łącznie w 2025 roku w ramach projektu zrealizowano:
-
44 godziny superwizji indywidualnych,
-
12 godzin superwizji grupowych,
-
12 godzin oddziaływań warsztatowych w klasach szkolnych.
Działania obejmowały m.in. omawianie trudnych sytuacji wychowawczych, rozwój kompetencji miękkich nauczycieli, wzmacnianie umiejętności komunikacyjnych i asertywności, analizę procedur reagowania na agresję oraz wypracowywanie strategii pracy z uczniami i rodzicami.
Działanie było realizowane w ramach projektu pn. „Szkoła promocji zdrowia psychicznego dla pracowników mokotowskich placówek oświatowych”.