W grudniu 2025 zakończył się roczny projekt mieszkania treningowego dla osób chorujących psychicznie. 

Projektem zostało objętych łącznie 10 osób.

Mieszkańcy w trakcie pobytu w mieszkaniu treningowym brali udział w różnego rodzaju treningach i zajęciach mających na celu wzrost umiejętności koniecznych do samodzielnego funkcjonowania. Łącznie odbyło się 14 form działań i aktywności wobec uczestników zadania. 

Wśród 10 osób 6 znalazło i/lub utrzymało pracę, 5 zrobiło dodatkowe kursy i szkolenia, 6 zamieszkało samodzielnie po zakończeniu turnusu. 

Subiektywny wzrost umiejętności potrzebnych do samodzielnego funkcjonowania zadeklarowało 70% odbiorców zadania (7 osób).

Łącznie w 2025 roku w mieszkaniu treningowym odbyło się:

-85 godzin zebrań społeczności,

-32 godziny indywidualnych konsultacji prowadzonych z opiekunem mieszkania treningowego,

-80 godzin treningu umiejętności społecznych,

-38 godzin treningu kulinarnego,

-80 godzin treningu aktywnego poszukiwania pracy,

-42 godziny treningu zdrowotno-lekowo-higienicznego,

-20 godzin psychoedukacji dot. profilaktyki i higieny zdrowia psychicznego,

-83 godziny treningu porządkowego,

-62 godziny konsultacji psychologicznych (dla osób nie posiadających terapii „poza” projektem) ,

-31 godzin interwencji kryzysowych,

-10 godzin spotkań administracyjnych z opiekunem mieszkania od spraw administracyjnych,

-49 godzin indywidualnych konsultacji psychoedukacyjnych,

-176 osobogodzin zebrań zespołu terapeutycznego. 

Działanie było realizowane w ramach projektu pn. "Prowadzenie mieszkania treningowego dla osób chorujących psychicznie" w ramach konkursu "Prowadzenie mieszkań treningowych dla osób z niepełnosprawnościami oraz chorujących psychicznie" ogłoszonym i finansowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy - Biuro Pomocy i Projektów Społecznych.