W maju rusza cykl spotkań rozwojowych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Jeśli interesuje Cię temat poszanowania różnorodności, asertywności i radzenia sobie z hejtem, zapisz się już dziś!

🔵 Dla kogo?

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby mieszkające lub kształcące się na terenie dzielnicy Mokotów.

🔵 Gdzie?

Punkt Zagospodarowania Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży przy Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia dla Dzielnicy Mokotów, przy ul. Gagarina 27

🔵 Kiedy?

- 7 maja godz. 14.30-17.30 - "Warsztat o hejcie"

Jak rozpoznawać różne formy hejtu i przemocy? Jak również rozwijać umiejętności radzenia sobie i reagowania w przypadku zaistnienia takich sytuacji? Warsztat ma na celu poszerzenie świadomości na temat przemocowych zachowań. Zastanowimy się, jak wspólnie zbudować bardziej przyjazne i wspierające środowisko szkolne.

- 14 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat o granicach i asertywności"

Jak rozwijać umiejętność asertywnego komunikowania się? Warsztat ma na celu pomoc w rozumieniu i wyznaczaniu zdrowych granic w relacjach międzyludzkich. Skupimy się na wyrażaniu swoich potrzeb, opinii i uczuć w sposób bezpieczny dla siebie i z szacunkiem dla innych

- 21 maja godz. 14.30-17.30- "Warsztat filmowy o różnorodności"

W trakcie warsztatu obejrzymy film, po którym porozmawiamy na temat akceptacji, szacunku i zrozumienia dla różnorodności w społeczeństwie. Celem spotkania będzie budowanie bardziej inkluzywnego i wspierającego środowiska, w którym każda osoba czuje się akceptowana i doceniana, bez względu na swoją tożsamość czy stan zdrowia. Porozmawiamy o wymiarach różnorodności, takich jak płeć, tożsamość, narodowość.

🔵 Jak wygląda rekrutacja?

- zapisy mailowo i telefonicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel.: 573 489 341

- ilość miejsc ograniczona

- udział w projekcie jest bezpłatny

- grupa ma charakter otwarty i można wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań

- warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest podpisanie przez rodzica / opiekuna prawnego lub osobę pełnoletnią Zgody na uczestnictwo w projekcie.

Zapraszamy!💙

--

Działanie jest organizowane w ramach projektu Nie jesteś sam - pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży. Zróbmy to po raz trzeci!finansowanego z Budżetu Obywatelskiego.