Informujemy, że będziemy prowadzić cykl dwóch bezpłatnych warsztatów dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 330 "Pod Modrzewiem" poruszających tematykę trudnych emocji w relacji rodzic dziecko. Spotkania mają charakter praktyczny, oparte są na ćwiczeniach, pracy indywidualnej oraz w małych grupach. Odbędą się w terminach: 13 kwietnia 2023 r. oraz 20 kwietnia 2023 r., w godzinach 16.30 - 18.45.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu 'Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży" i jest organizowane przez Partnera projektu - Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Integracja”.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Spotkania psychoedukacyjne będą miały formę praktycznych warsztatów opartych na ćwiczeniach indywidualnych oraz pracy w małych grupach. Spotkanie pierwsze będzie poświęcone rozumieniu trudnych emocji u dziecka, dostrzeganiu potrzeb kryjących się pod nimi, oraz poznaniu sposobów postępowania wspomagających dziecko w wyciszeniu emocji. Podczas spotkania drugiego uczestnicy szkolenia będą mogli lepiej poznać siebie w swojej rodzicielskiej roli - odkryć indywidualne zasoby, swoje wzorce postępowania wychowawczego, aby zmienić te, które nie służą i znaleźć inspiracje jak poradzić sobie i o siebie zadbać, gdy pojawiają się symptomy kryzysu wychowawczego (np. frustracja, zmęczenie, bezradność). 

Zakres treści

Jak wspierać dziecko w trudnych emocjach: 

 • odkrywanie potrzeb, które stoją za trudnym zachowaniem dziecka i manifestacją złości;
 • metoda pomagająca regulować emocje dziecka;
 • sposoby postępowania w przypadku różnych emocji (złość, lęk, smutek);
 • ćwiczenie empatycznych komunikatów, które pomogą wyciszyć emocje dziecka;
 • kim jest wspierający dorosły;
 • schemat komunikowania się z dzieckiem, które jest w emocjach;
 • pomoce wspierające rodzica i dziecko w nawigowaniu trudnymi emocjami.

Jak radzić sobie w sytuacjach kryzysów wychowawczych.

 • Moje zasoby;
 • Co jest dla mnie łatwe, a co trudne w byciu rodzicem;
 • Ładowanie baterii;
 • Mój wzorzec radzenia sobie ze złością, frustracją.
 • Co chcę przekazać dziecku w temacie emocjonalności;
 • Pomoce i metody wspierające rodzica w radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Organizacja zajęć

Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Przedszkola nr 330 “Pod Modrzewiem”.

Tematy i terminy spotkań psychoedukacyjnych

Spotkanie I - 13 kwietnia 2023 r. w godz. 16.30 - 18.45: Jak wspierać dziecko w trudnych emocjach?

Spotkanie II - 20 kwietnia 2023 r. w godz. 16.30 - 18.45: Jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych w wychowaniu (bezradność, niecierpliwość, zmęczenie).

Zgłoszenia

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz on-line: https://forms.gle/Ho1Y6GBhkgv4tguz8 

Na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zapisu. Pierwszeństwo uczestnictwa mają osoby, które decydują się na obydwa spotkania, gdyż stanowią one całość i pierwsze spotkanie jest bazą dla drugiego. W przypadku pytań można się kontaktować z p. Renatą Janik - Koordynatorką ds. Profilaktyki, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 

Prowadząca

Małgorzata Sobiesiak - trener komunikacji, psycholog, logopeda, terapeuta Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, kończyła trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii (Nonviolent Communication). Prowadzi warsztaty dla rodziców rozwijające kompetencje wychowawcze. Współpracuje                    z przedszkolami prowadząc warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych oraz indywidualne wsparcie.                                         W Stowarzyszeniu “Integracja” prowadzi cykle warsztatowe dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców w ramach “Razem do rozwoju - Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży” oraz szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych w ramach projektu “Szkoła promocji zdrowia psychicznego”. 

Organizator

INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznym z siedzibą w Warszawie przy, ul. Grottgera 25a, KRS: 0000022856, www. stowarzyszenie-integracja.pl